Designy blogu

7. design - Blue Shadows

27. července 2011 v 10:22 | Daysy
Konečně nastaveno. Tento design mi trval zase opravdu dlouho. Hlavně vymýšlení. Už delší dobu jsem přemýšlela nad změnou. Víte to, psala jsem tu o tom, pak dělala rekonstrukci a tak. Teď je hotovo a snad budeme zase spokojenější. :) V barvách jsem měla jasno hned - svítivě modrá, bílá, šedá. Tyto barvy k sobě dokonale ladí. Šedý design by mohl působit trochu pochmurně a smutně, ale bílá ve spojení s touhle zářivě modrou to hned všechno vyrovná a hned je to fajn. :)Trochu problém bylo ale rozvržení. Jak vše udělat nějak graficky. Včera večer jsem něco zkoušela, ale dneska to skončilo v koši. Nebylo to podle mých představ a tak jsem začala znovu.

Za inspiraci děkuji blogu "grafika.blog.cz". Tam dala autorka jeden design, který byl pro inspiraci přímo určen . Neudělala jsem to přesně stejné, to by nebyla žádná originalita. Pouze mi přišlo vhod, že je stránka větší nez menu, popisek s tímto názvem je nahoře jako samostatný obdelník a vše odděluje barevná čára. Takže ještě jednou děkuji. Tohle mě nakoplo a dál už bylo pokračování jen v mých rukou. :) Ano vážení, toto je inspirace. Vemete jen pár prvků, navíc autorovi poděkujete, máte jeho souhlas s tím, že z té tvorby čerpat můžete. Někteří z vás si to pořád pletou s kopírováním..nebo pletli no, dobře. :) Popisky menu, které vypadají jako přeložené, o těm bylo jasno taky hned od začátku. Sice jsem to musela trochu složitěji vymyslet, ale povedlo se. Dále byl trošku problém s horními popiskami. Skoro už jsem myslela, že si vemu pravítko, aby to všechno bylo tak nějak normánlě od sebe, ale nakonec nebylo potřeba. :D Zabrat mi dalo i záhlaví. Nebylo složité na výrobu, ale chtělo to nápad. Nakonec naštěstí přišel a myslím že jednoduché vyjádření je v tomhle víc, než něco přeplácaného. :)

Poslední namáhavá situace byly bonusky. Většinu jsem zvládla dobře, ale klikačka a moje ikonka do komentů daly zabrat. :D No, už jsem o tom psala v předchozím článku. "Obyčejná" klikonka přes 60 snímků a ups..mám to špatně! :D A tak se jelo znovu přes 60 snímků, konečně se povedlo. Absolvovat toto dvakrát je už trochu o nervy, ale kupodivu byl ve mě klid. Jako další malinká, neškodná ikonka do komentů - 41 snímků, naštěstí jen jednou a dobře. :D

Nakonec jsme měli problém s nastavením. Blbla mi galerie, ale neskutečně. No, jak je asi možné to, že nahradáte fialové ikonky modrýma a ony sou pořád fialové? :D Nebo fialové vymažete uplně a po nahrání modrých se zas zobrazí ty staré. Trochu jsem to nepobírala a psala mail na adminy. Nakonec se galerie tak nějak zprovoznila, sice postupně, ale jo a konečně mohl nastavováno. Mám z této práce ale radost. I když mi zabrala několik hodin jen u počítače, s krátkými přestávkami vlastně skoro 3 dny, jsem spokojená, požadavek jednoduchosti splněn. Tak jak je to u vás? :)

6. design - Holidays

24. června 2011 v 14:47 | Daysy
Už nějakou dobu ve mě trochu hlodala myšlenka ke změně. Neplánovala jsem to nějak dlouho, spíš se mi do toho nechtělo. Dneska to ale do mě doclea vjelo. :D Z ničeho nic jsem si začala tvořit dess. Vzniklo to vlastně jen tak, že jsem si na plátno hodila ty dvě "věci" které vidíte uplně napravo designu a přemýšlela, že by se na to vlastně dalo něco udělat. No a je to tu. Jsem z toho docela vyčerpaná. :D Trvalo mi to skoro 3 hodiny, než jsem dala všechno uplně dopořádku. Myslím ale, že výsledek stojí za to. Později si udělám ještě ikonku do komentů a klikačku, možná přibude pár malých změn. Uvidím. :) Jak nadchl nebo nenadchl nový design vás?


5. design - Red strawberry

20. dubna 2011 v 16:59 | Daysy
Tak tu mám konečně nastavený ten slibovaný dess. Nakonec mi to ani netrvalo tak dlouho. Jak možná většina zjistila, jsem trošku vysazená na červené věci, navíc miluju jahody a kombinaci červené a černé. Myslím, že to tady bude dost vidět. :) Snad se Vám tahle změna líbí a nebudou žádné problémy. Názory uvítám. ;)

Prozatím má nová ikonka jen změněnou barvu, později udělám uplně novou.
4. design

16. února 2011 v 14:53 | Daysy
Wuw, trošku překvapení co? No pro mě vlastně taky. Já nevím co mě to popadlo, ale najednou jsem dostala nápad a dess je tady. Divím se, že jsem to zvládla tak rychle. Ale líbí se mi. Je takový..tmavý a světlý zároveň. Něco takového jsem chtěla. Moje bio se přesunulo nahoru do záhlaví a jsme zase u jednoduchosti i když menší než v předchozím dessu.
Menu ikonky, oddělovače a podobné věci jsem jenom přebarvila a i tak to vypadá dobře. Snad se to líbí. x) Slibovala jsem taky větší stránku, tak tady je. Původně jsem chtěla dělat nový dess až chytnu pravou jarní náladu, ale chytla jsem "fialovou". Na jaro bude zas další. ;)
Ještě pudju doopravit pár maličkostí a bude to dokonale hotovo. Jak se Vám líbí? :)

grafika-daysy.blog.cz

3. design

21. ledna 2011 v 15:15 | Daysy
Tak je tady. Jak jsem psala v předchozím článku, trošku jsem si z vás vystřelila. Jasně, první jsem plánovala dess na 12 února, ale nedávno jsem si to rozmyslela, udělala anketu o hlasování dessu. Ale to byl jen vtip. Skutečně jsem design chtěla nastavit dneska jako překvapení, abyste o tom jen tak nevěděli. x)
Je jednoduchý, ale jednoduchost mám ráda. Práci mi spíš dalo udělat všechny ty věci okolo jako oddělovače, pozadí do komentářů, ikonky do menu a podobně. Navíc jsem nafotila i svůj nový podpis, protože tamten minulý mi dělá trochu problémy. Klikací ikonka zůstane stejná, tu měnit nechci. Menu se přesunulo na druhou stranu a tři hlavní rubriky nahoře, mají nové - snad stylové ikonky. Kombinace tmavých barev s červenou se mi líbí. Bylo to tu světlé, tak teď zas tmavíme. x)
Podpis budu dávat asi jen k MW, ale teď ho sem hodím pro ukázku. ;)

grafika-daysy.blog.cz

Daysy / grafika-daysy.blog.cz

2. design - druhá verze

10. ledna 2011 v 21:03 | Daysy
Tohle není ten nový slibovaný dess. Je tu jen malá změna levého okraje, aby to už nebylo takové vánoční. Dočasně. Zcela nový design v jiných barvách přijde okolo 12.února. Je už nachystaný se vším všudy, jen ho chci dát až pozděj. x)


grafika-daysy.blog.cz

2. design (vánoční)

2. prosince 2010 v 16:58 | Daysy
grafika-daysy.blog.cz
Tak konečně. Dělala jsem na tom už asi od rána. (No dobře, moje ráno je vstávání o půl 11.) Ne, že bych to dělala tolik hodin, ale vždycky jsem udělala kousek a pak to zas zavřela a tak. Asi bych nedokázala, sedět u toho uplně celý den v kuse. Teď jsem se ještě na zkouškovém blogu hrála s nastavením, abych to sem pak už mohla jen dát a vědět jak. Povedlo se. :)

Není to nějaká moc radikální změna, protože předtím tu taky byla modrá, ale snad se povedl. rozšířila jsem stránku, abych tu mohla dávat větší fotky. Novinka je taky to, že tři hlavní rubriky jsem "zavěsila" nahoru. Nad nima je přání k Vánocům a novému roku, okolo sem tam nějaká ta vločka nebo hvězda a protože jsem se nechala inspirovat Pee, napravo můj "podpis". ;)  K tomu všemu ještě nový "vločkový" oddělovač.

Tak jak se líbí?

grafika-daysy.blog.cz

1. design

13. listopadu 2010 v 13:52 | Daysy
Chtěla jsem udělat něco jiného, než dělám obvykle. Snad se mi to povedlo. Strávila jsem nad tím vážně spoustu času. Doufám, že se líbí. :)

12.11.2010 -2.12.2010

grafika-daysy.blog.cz
 
 

Reklama
Nejen vyměněné ikonky: