Květen 2012

Střetnutí na cyklostezce

31. května 2012 v 20:49 | Daysy |  Fotky a zážitky
Fotka vůbec není z cyklostezky, to mě jen na hřišti strašně potěšili tím, že tam dali zelený čaj s jahodou? No co jiného si milovník jahod, který nově objevil zelený čaj a začíná mu chutna více může přát? :D Parádička. ^^ Venku jsem si dost zlepšila náladu zase se projela na kole, popřemýšlela a lehce ujasnila to dění kolem lidí na blogu a uprostřed cyklostezky dokonce potkala M. Nádherná náhoda. x) (A to já bych ho málem minula, protože když prostě jedu na kole a poslouchám hudbu, tak nevnímám. Ale přece jenom jsem stihla zabrzdit. x)) Jel teprve tak před sedmou z práce, dneska auto vyměnil za kolo. Tak jsme tam něco přes hodinku stáli a jen tak tam byli. x) Zítra asi pujdem na hřiště spolu, musím mu ukázat ten jahodový zelený čaj! ^^ :D Ale hlavně tam má bráška s fotbalem kácení májky, takže posedíme. Nejlepší ale beztak je, že celý zítřek nemusím ani do školy, ani na praxi (i když na tu bych se i vrátila). Volno. x)

Jahodovat

31. května 2012 v 15:40 | Daysy |  Fotky a zážitky
Zase mám jahody, ale vůbec se mi nedaří udělat nějakou dobrou fotku, tak aspoň takhle. Teď se ale jdu radši chystat ven, protože tady na netu mi dneska lidi vůbec radost nedělají.


Ohlédnutí za praxí

31. května 2012 v 12:12 | Daysy |  Fotky a zážitky
Ještě, než začnu s článkem si jen tak informativně písnu něco mimo téma. Právě jsem trošku poupravila rozcestníky Autorka a Blog. Nadpisy jsou stručné a pro větší přehlednost má každý ještě menší podtitulek. Dále jsem rubriku Fotky přejmenovala na Fotky a zážitky, protože se poslední dobou docela často (a zrovna právě teď níže) k fotkách hodně rozepisuju a sděluju vám kde a jak jsem se měla. Snad vám tyto menší změny budou vyhovovat, já myslím, že je to tak lepší. x)

Dneska jsem strávila poslední den jako praktikantka jedné menší firmy u nás v městečku. Můj obor je ekonomika a podnikání, takže jsem byla spíš v kancelářské oblasti. Praxi jsem měla mít dva týdny (ale zítra mám ředitelské volno ze školy, tudíž nemám jít ani na praxi a minulý čtvrtek jsem byla u doktorky, tak mě tam taky neviděli). Tahle doba utekla fakt neskutečně rychle. Ještě žádný týden mi nikdy neutíkal, jak tyhle dva. Možná je to tím, že prostě platí zákon - co tě baví, co letí rychle.

Vážně si nemůžu na nic stěžovat. Práce nebyla ani nijak nudná, ani nijak náročná. Za celou dobu jsem se naučila ovládat velkou kopírku se skenerem s adresářem, oboustraným kopírováním, podáváním papírů na tři způsoby (:D) a tak dále. Když měla paní, co mě měla na starosti, čas, nechala mě pracovat i na počítači, kde mě sice vedla, ale jinak jsem si mohla sama zkusit, jak objednávat zakázky, psát zaměstnancům dovolené a podobně. Později mi práci na počítači ukazovala i druhá paní, to byly faktury - jak tuzemské, tak zahraniční. Mimo tohle všechno jsem ještě zapisovala datumy a částky do knížky z výrobních listů, pak to seřazovala, dneska jsem dokonce popisovala celé úvodní složky faktur, které jsem do nich pak řadila. Když už nebylo co dělat, posadili mě za skartovačku, kam mi všichni, co šli kolem jen přihazovali papíry a tak bylo furt něco. :D

Každopádně lidi tam byli strašně moc milí. Jak už jsem psala, hned první den mi paní dala dokonce zákusek a uvařila mi kafe (a každý další den mi zavedla povinné ranní kafe, což pro mě samozřejmě nebyl problém :D). Jinak se v kanceláři míhali různí zaměstnanci a hodně z nich se se mnou sblížili a pak se mnou vždycky, když mě potkali, prohodili pár slov. A vůbec mi nevadilo, že jsou třeba i o polovinu starší než já nebo i víc. Prostě mě brali strašně v pohodě a to se mi moc líbilo. x) No řekněte, který chlap umí příjt do kanclu a pozdravit "dobré ráno koťátka" nebo se na mě zeptat "co to tady máš za sluníčko?" s tím, aby to znělo prostě jen přátelsky a ne úchylně? Kde jen tak najdete lidi, co se skoro furt jen usmívají, i když mají před sebou hodně práce, pořád pro vás chtějí něco dělat, učit vás a vařit vám kafe, starat se o to, aby vám nesvítilo do očí, nebylo horko, zima, aby jste dostatečně pili? :D A hlavně - kolikrát v životě se vám podaří narazit na práci, kde vám každé ráno vykouzlí úsměv a zvedne náladu na celý den váš nejdrahší? Jako praktikantku si mě tam teda dost hýčkali, ale fakt to bylo strašně milé. x) Určitě jsem ráda za možnost, poznat firmu i zevnitř a vidět, jak tam všechno chodí.

Na praxi mi bylo parádně a fakt mě mrzí, že už to končí. První jsem si říkala, že jsou dva týdny hodně, ale teď je mi to málo a vůbec se mi nechce zase chodit do školy. Jasně, že je mi ve škole občas taky fajn, kvůli některým lidem a tomu, jak blbneme, ale přecejen je to pořád to samé (a navíc vás ještě otravují věčně nespokojení učitelé svými testy). Vím, že to nemůžu moc soudit, protože jsem ještě nepracovala nějak dlouhodobě, ale jinak si myslím, že pokud má člověk práci, která ho baví, je mu líp než ve škole. Něco jiného je, když děláte práci, která vás nudí nebo až příliš unavuje, jistě.

Když jsem odcházela, dostala jsem na papíře pro školu od šéfíka úplně parádní hodnocení, za které se vůbec nemusím stydět. Taky mi dal DVDčko s prezentací o firmě. :D Sundala jsem z přívěšku milovaný čip, kterým jsem každé ráno otvírala (na klíče se mu vůbec první den nechtělo, ale teď najednou v pohodě, asi už mě měl dost x)) a šla ho vrátit nahoru do kanceláře, kde mě taky docela podarovali. Dostala jsem nějaké věcičky s logem firmy, ale hlavně peněžitou odměnu. To jsem ani nějak nečekala (za praxi ze školy vám totiž nikdo není povinný dávat nějakou "výplatu"), ale určitě jsem ráda. Je to strašně skvělý pocit samostatnosti, vydělat si první peníze, které jsou jen moje a nikdo mi je nedal jen tak pro nic za nic. x)


Z kina

30. května 2012 v 22:11 | Daysy |  Fotky a zážitky
Miluju se procházet večer nebo v noci malým městem, kde nikdo většinou není. (Když mám náladu, tak i velkým, kde je toho plno, ale to spíš vyjímečně.) Fotku neberte nijak umělecky, je to pouhý blik cvak za chůze. Navíc s mým fo(tákem se mi zatím ještě žádná pěkná noční fotka nepovedla (a možná ani nepovede).
Kino bylo super. Byli jsme s L. na Probudím se včera. Po dlouhé době jsem v kině viděla český film a paráda. Teď ale už mizím spát, ať jim zítra ten poslední den na praxi neusnu. :D

Mimochodem, za pochvaly, že jezdím na kole a mám vlasy jaké mám - děkuju. ;D Možná vás teď fotkama z kola budu otravovat častěji. ^^

I k doktorce na kole

30. května 2012 v 16:49 | Daysy |  Fotky a zážitky
Tak jsem se zas hezky projela. U zubařky celkem ok, moc mi neubližovala. Zpátky jsem se vyblbla na kole, na foťáku a tak vůbec. Pro příznivce mých vlasů je fotka dole, jinak spíš okolí. Dokonce jsem stihla i vláček! :D Cestou jsem si zas tak poslouchala. Třeba takové The road to Mandalay je na kolo a kochání se okolím úplně ideální. Je to strašná rádiová ohranina (nebo aspoň bývala :D), ale když to posloucháte po delší době, je to ok. A co je hlavní - k refrénu nepotřebujete znát slova! :D (Jo, ta jízda na kole má asi vedlejší účinky, když už poslouchám i tohle.) Jinak je vážně super, když se snažíte tu písničku pustit znova a trefit se do tlačítka mp4 přes kapsu a při tom druhou rukou ještě řídit (a to nemluvímo tom, že jedete lesíkem, kde to jen drkotá :D). No, nebudu vás tu zas nudit dlouhým vypisováním. Jsem zas nějaká hyperaktivní. (A po sprše a třetím kafíčkem před sebou se to ještě stupňuje). V poslední době je mi prostě docela fajn. x)

Jen taková zajímavost. Než jsem ten článek zveřejnila, uplynula i víc, než hodina. :DIM 643

30. května 2012 v 11:59 | Daysy |  Quick messages
Zdravím.
Tak jsem zase v 11 přišla domů. Zítra jdu na praxi naposled. Lidi ze třídy psali, že prej jim učitelka volala, že je v pátek ředitelské volno a máme být doma, takže pohodička. ^^ (U pár lidí - včetně mě - se nedovolala. No samozřejmě. To bylo to otravovací číslo v 8 ráno? Já cizí čísla většinou neberu, smůla. ;D) Jinak za chvíli jedu k zubařce, pak večer s L. tu u nás do kina na další z filmů z mého seznamu. ^^ Asi to oboje vemu na kole, když jsem včera nakonec nebyla. Až se vrátím s provrtanýma zubama, tak ještě před kinem možná pografičím a tak. Zatím se mějte (asi ještě ve škole že? tak ať to utíká). ;D


Štrůdl

29. května 2012 v 20:47 | Daysy |  Fotky a zážitky
"Večeřím". Já vím, ty moje večeře jsou k nezaplacení. :D Na kole jsem odpoledne nakonec nebyla, protože se mi zrovna nechtělo samotné a nikdo, kdo by v úterý měl tolik času jako já, se nenašel. Ale neflákala jsem se. Překopala jsem skříň, šuplíčky a vůbec celý pokoj a zas mám tak nějak na pár dnů (hah :D) pořádek. Do grafičení už se mi ale moc teď nechce, tak se musíte spokojit s tou upravenou fotkou z odpoledne jako dávkou grafiky. Nakonec ale proč ne, vždyť se líbí i panu fotografovi ^^ (:D jeden známý). Zbytek večera asi trávím u chatování a koukání na seriály. Co vy?


Úprava - křivky atp.

29. května 2012 v 14:34 | Daysy |  Upravené fotky
Celkem často mám dilema, jestli některé z fotek dávat jen čistě do rubriky Fotky a nebo do Upravených fotek. Upravuju už většinu fotek, aspoň lehce barevně. Ale na té většině to je spíš tak trochu, šup sem, šup tam. Tu jsem si zas celkem pohrála, tak proto tahle rubrika. Fotka je samozřejmě moje (oko taky :D). První jsem ji trošku doostřila, pak přidala živost, upravila jas, kontrast, červené z vlasů jsem trochu přidala na sytosti (protože mi to nevyfotilo takovou červenou, jakou fakt mám - nic moc světlo). Nakonec jsem celkem hodně předělala křivky, ale to tomu dodalo asi nejvíc. Tak jak se vám líbí? x)


Úprava:

IM 642

29. května 2012 v 11:27 | Daysy |  Quick messages
Zdravím.
Tak jsem zase zpátky z praxe. Dneska jsem se tam ke konci trošku nudila, protože mi paní ukazovala fakturování na počítači a pořád povídala a povídala, že jsem si připadala spíš jak ve škole. Jinak si ale zatím pořád nestěžuju, furt se mám dobře. :D Jinak - včera večer jsem už nenapsala, ani se mi nechtělo, tak nějaké novinky teď (pokud to někoho zajímá :D). Konečně mám trochu sestříhané vlasy, nechala jsem si to o něco víc, než obvykle (ale žádná razantní změna to není) a fakt jsem spokojená, protože to mám sestříhané tak nějak zajímavěji. :D Doma jsem ještě nahodila červenou, konečně mi to chytlo tochu víc, než vždycky. Dál jsem včera nic moc nedělala, akorát hrála s bráchou nějakou hru a pak ho poslouchala, jak se snaží číst německy. :D (Přibírá si po prázdninách další jazyk a pujčil si moji starou učebnici.) Jak jste taky viděli, byla u nás bouřka (paráda, ten vzduch ^^). A to je za včerejšek asi vše.

Dneska venku zas svítí, ale vůbec není horko, akorát mi to vyhovuje. Zatím moc netuším, co budu dělat. Chtěla bych zas na kolo, ale asi jen něco kratšího. Uvidíme. x) Jen tak mimochodem. Moje včerejší návštěvnost překonala asi všechny moje možné rekordy v blogu. :D Toplist mi hlásí 256 lidí a já vůbec netuším, kde se to vzalo. Ale nepátrám po tom.Bouřka

28. května 2012 v 15:15 | Daysy |  Fotky a zážitky
Ještě než jsem se odešla stříhat tu prošla aspoň taková menší bouřka (představujete si moji radost, že jo? :D). Tak jsem hned zaostřila na kapky. ^^ Teď venku taky hřmí, i když už neprší. Ale vzduch je skvělý!


Nejen vyměněné ikonky: