Květen 2011

My writing 186

31. května 2011 v 21:43 | Daysy |  Píšu Vám
Zdravím vás.
Jak jste si odpoledne mohli přečíst, už mi to začíná. Pololetní testy, písemky, zkoušení. Opravování známek, dopisování chybějících testů, nahrazování horších známek za lepší. Dneska jsem se učila matiku, němčinu, básničku do češtiny. Doufám, že něco umím. Budou to náročné týdny. Navíc mám asi 3 objednávky na design a několik dalších na měnší věci. Prosím ale o trpělivost. Budu se snažit pracovat na grafice aspoň o víkendech. Grafika a blog mě baví a mrzí mě, že na to mám teď málo času.

Dnešek mi utíkal nějak pomalu. Teda aspoň ve škole. Po dlouhé době jsme měli zase normální rozvrh,takže sedm hodin. Nezvyk. Ale poslední hodina byla docela fajn. Vyrazili jsme s naším angličtinářem do věže v zámečku naproti naší školy. Po cestě mluvil pořád jen anglicky, nahoře taky, pojmenovávali jsme, co vidíme. :) Docela se mi to (i tam) líbilo, akorát mě mrzelo, že to někteří uplně ignorovali a jen otráveně stále opakovali jak je jim zle z výšky a chtějí domů. Měli by být rádi, za pohodovější hodinu. Já mám angličtinu ráda. A i kdybych neměla, tak by se mi víc líbilo na věži, než v lavicích.

Už jen jednu informaci. A to o CHATU.
Protože nám tam pořád otravoval nějaký člověk, který si dával naše nicky a pak psal jakoby za nás, (hlavně tedy za mě) nastavila jsem to jen pro registrované. Každý si tak můžete zaregistrovat svůj nick a budeme přesně vědět, že je váš a žádný jiný, podobný nejste vy. (Stávalo se třeba, že tam někdo místo mě s nickem "Daysy" přišel někdo jako "_Daysy_" a podobně. Dnes si dokonce někdo vzal můj přesný nick bez jakýchkoliv znaků a měl napsáno, že je kluk. Používá se tam označení jako z-žena a m-muž.) To se teď už nestane, protože ty nicky, které budou registrované, už to bude hlásit jako obsazené. Nechci, aby se tam za někoho vydával nějaký provokatér. Je to velice jednoduché. Tady si vyplníte svůj nick, mail a jméno, které chcete používat na chatu, pak dostanete do své schránky heslo a můžete za námi. Vím, že je to trošku omezující, ale je to lepší s tímto opatřením. Nebude to snad tak velká překážka. ;) Navíc, když se i já přihlásím pod svým nickem, můžu jako správce vyhazovat ty, kteří tam budou dělat nepořádek, jako se nám to nedávno stalo.

Teď už budu pomalu končit. Ještě si zopakuju nějaké učivo a mizím spát, chtěla bych jít dnes dřív. Zítra toho budu mít možná na učení trochu míň, třeba bych mohla přidat něco zajímavějšího, než jen oddělovače, jako dneska. Pokud mi chcete ještě napsat, zajděte na můj Formspring. Mějte se fajn, přeju dobrou noc a ať zítřek dobře uteče. ;)

Fotka projektu 365 pro dnešní den je tady.

Oddělovače pro Margii

31. května 2011 v 19:52 | Daysy |  Ostatní (grafika)
Margii si právě dnes dala na blog svůj nový design a poprosila mě k němu o o ddělovače. Tady jsou zrovna dva, snad dobře vystihují ji i design. :)


IM 263

31. května 2011 v 16:33 | Daysy |  Quick messages
Dobré odpoledne.
Dneska prostě...chcípám. Ať už školou nebo vedrem. Naštěstí, jak to tak vidím, se to schyluje k bouřce, to by bylo fajn. Škole se ale bohužel nevyhnu, hned zítra začínáme psát pravné velké nebo otesty a bude to tak pokračovat skoro každý den až do dvacátého, kdy se uzavřou známky. Proto chci říct, že se teď mizím učit a budu tady asi až večer. Kdyžtak mi nechte prosím vzkazy a otázky na Formspringu, odpovím pak.

My writing 185

30. května 2011 v 21:20 | Daysy |  Píšu Vám
Zdravím.
Dnešní den docela ušel. Měli jsme ve škole naplánovaný pochoďák. Maturanti mají tyto dva dny písemné a tak potřebovali vyklidit školu. Protože nám ale na pochoďák přihodili češtinářku, změnila si to na 4 hodiny svého předmětu a kromě maturantů jsme byli jediná třída, která tedy musela zůstat ve škole. Nakonec to ale tak příšerné nebylo, aspoň nás nebolí nohy a máme už za sebou slohovku. Měli jsme psát dopis, témat bylo zadáno několik. Já si vybrala dopis z minulých prázdnin a popisovala. Byl sice vymyšlený, ale tím líp se mi to psalo. Dokonce jsem se tak rozepsala, že jsem při psaní načisto musela zkrátit (nechtěla jsem si jít pro druhý papír :D). Doufám, že to dopadne dobře, když už jsem chytla takovou psací náladu.

Ve škole jsme skončili dřív, každý mohl jít domů, když měl svoji práci hotovou. Se spolužačkou jsme si ještě zašli nakoupit něco do drogerky a pak na kafe. Servírka nás docela rozčilovala, protože byla lehce neschopná, ale kritizovat ji nebudu, sama jsem tu práci nikdy nezkusila. (I když spolužačka s brigádou v restauračce by mohla. :D) Budeme doufat, že se zlepší. :)) Posílení kafem jsme už pak zamířili akorát do zverimexu a na nádraží a konečně domů. Nechtělo se mi jen tak sedět v pokoji a po marném přemlouvání bráchy, aby se mnou šel na zmrzlinu jsem šla s máti. :D Samozřejmě se na mě paní v cukrárně už z dálky usmívala a tušila, že má sahat po jahodové. :D

Moc grafiky jsem za dnešek nestihla, ani se mi do toho nechtělo. Hlavně jsem nastavovala design Markét a teď k večeru už sem hodila jen takovou odbytou signaturu s pískomily. Jak jsem psala, mimo drogerku jsme dneska navštívili i zverimex, protože jsem se chtěla mrknout na tu bílou myšku. Jenže! Uviděla jsem tam i pískomily, které jsem asi před půl rokem sháněla a nikde je neměli. Dnes tam byli krásní hnědí a moc se mi zalíbili. Přemýšlím teď, že bych si pořídila spíš tyhle hlodavečky. :D Radši bych jen jednoho, ale nechci, aby byl sám, tak nejspíš vemu dva. No, ještě nevím nic jistě, tak uvidím, jak to bude.

Pro dnešek už se zas loučím. Zítra tu toho taky moc nebude, ve středu píšeme první evaluačku (test z učiva od poloviny roky) a to z angliny. Možná mi to učení nebude trvat dlouho, ale stejně tu nebudu nic slibovat, když sama nevím, jak to bude. Pujdu spát asi tak za hodinu, ještě mi kdyžtak písněte na Formspring. Jinak už přeju jen dobrou noc a mějte se fajn. ;)

Fotka projektu 365 pro dnešní den je tady.

Pískomilové

30. května 2011 v 20:31 | Daysy |  Signatury
Přemýšlím, jestli myšku nebo pískomila, kterého už konečně mají. Nebo dva? :D No nic..prostě signatura. :)


Menu ikonky pro Smile design 02

30. května 2011 v 17:04 | Daysy |  Ostatní (grafika)
Když už je dess konečně nastavený, jsou tam i menu ikonky. Sladila jsem se s levým okrajem a jedním s oddělovačů. Myslím, že nápad to špatný nebyl. :)


Smile design 02

30. května 2011 v 16:07 | Daysy |  Avril Lavigne (designy)
Konečně přidávám už i tento dess. Myslím, že mi můžete ocenit alespoň nápad (který mi doufám zase někdo nepřebere).

Tento design je VOLNÝ.
Přečti si PRAVIDLA a můžeš si o dess napsat. (Kontakt)


NáhledIM 262

30. května 2011 v 14:40 | Daysy |  Quick messages
Dobré odpoledne.
Dneska jsem měla krátký, i když docela náročný rozvrh. Před půl hodinou jsem ale naštěstí už přijela domů a mám klid. Snad stihnu nějakou grafiku, teď bych ale ráda bráchu překecala, aby se mnou zašel do pizzerky na ledové kafe. :D Zkusím to slibem zmrzlinového poháru nebo tak něco a uvidím. :D Jinak mi klidně zatím pište na Formspring, pak odpovím.

My writing 184

29. května 2011 v 21:23 | Daysy |  Píšu Vám
Dobrý večer.
První chci říct, že už tady (a vůbec ne v MW) nebudu rozebírat ty spamy na Formspringu, ani zmatky na chatu. Přeberte a zjistěte si každý sám. ;) Dnešní den jsem zase ani nikde nebyla. Původně jsem chtěla vyrazit ven, ale pak na mě přišla taková nálada, že jsem vyšla nejdál před dům. No, stejně jsem měla nějaké věci do školy, tak se to aspoň nemuselo odkládat a mám hotovo. I grafiky jsem udělala celkem dost, snad jste spokojení. :)

Zítra máme zase zkrácený rozvrh. Sice..mít od osmi do dvanácti jen češtinu není nic moc, ale aspoň budu doma ve dvě, což je pro mě úžasně brzo. Budu mít čas, skvělé. Jinak ale tento týden omluvte menší aktivitu. Určitě vítě, že se blíží konec roku, na naší škole se uzavírají známky tyto dva týdny a tak budu muset studujícím zrakem sledovat učebnice a sešity. Přidávat snad něco stihnu, ale záplavy to nebudou. I dessy si radši odložím na víkendy a nebo je udělám po uzavření.

Poslední odstavec věnuju takovým zajímacím věcem. Za prvé, chci si pořídit bílou myšku a doufám, že ji budu moct mít co nejdřív (nebyl by to takový problém, kdyby se máti myší nebála, i přesto, že jsou bílé), za druhé, mám konečně slíbené kostkové akvárko s červenou rybou! :D (Kulaté nakonec zamítám, zblázněná rybička zní sice dobře, ale nechci tu rybu týrat, nedělá jim to dobře). Za třetí - tipy na filmy nejen pro Adush - nějaká doporučení jsou tady a doufám, že si vyberete. Kdyžtak spíše napište, jaký je libo žánr a já dám jiné tipy, viděla jsem opravdu horu filmů, skoro každý den koukám, když mám čas. :D No a když jsem u toho, možná brzo udělám zase další článek s tipy na filmy, jako ten předchozí.

Teď už se s vámi rozloučím. Jdu si pochatovat na qipu, podívat se na Cizince (také dobrý film, byla jsem nedávno v kině a dnes se dívám znovu, líbil se mi) a zřejmě spát. Dokud mám online status, odpovídám i na Formspringu, klidně napište, něco se zeptejte, nechte vzkaz a nevšímejte si našeho spamera. ;) Hezký zbytek večera.

Fotka projektu 365 pro dnešní den je tady.


Oddělovače pro Smile design 02

29. května 2011 v 17:30 | Daysy |  Ostatní (grafika)
Další z bonusů pro tento dess. Ještě dodělám menu ikonky a bude to kompletní.

Nejen vyměněné ikonky: